Usługi detektywistyczne

Współpraca z nami gwarantuje utrzymanie tajemnicy i anonimowości oraz zapewnia wykonanie wszystkich zleconych prac w terminie. Gwarantujemy lojalność w stosunku do naszych klientów oraz pełną fachowość.

Dowiedz się więcej...

Audyt Bezpieczeństwa

Współczesny świat jest pełen zagrożeń, które ze względu na ich rodzaj, skalę i miejsca występowania były przez większość z nas, jeszcze niedawno uznawane za mało realne

Dowiedz się więcej...

Działalność Szkoleniowa

Instytut Analizy Ryzyka jako niepubliczna placówka kształcenia ustawicznego prowadzi działalność szkoleniową w zakresie kursów umozliwiających uzyskiwanie i uzupełnianie wiedzy, umiejętności  i kwalifikacji zawodowych.

Dowiedz się więcej...

Bezpieczna Rodzina

 

Bezpieczna Rodzina

  Produkt z dziedziny bezpieczeństwa skierowany do rodzin

        Produkt obejmuje – w ramach abonamentu rocznego – udzielenie pomocy na wypadek popełnienia przestępstwa przeciwko objętej ochroną rodzinie:

 Porwanie dla okupu lub w innym celu

Szantaż

 Groźba karalna

 

 

       Usługa polega na:

 1. 1.Stałej, tj. 24 godziny na dobę przez wszystkie dni w roku gotowości do udzielenia natychmiastowej pomocy na wypadek uprowadzenia lub szantażu albo groźby karalnej skierowanej do jednej (lub więcej) osób wymienionych w umowie (członków rodziny).
 2. 2.Udzieleniu natychmiastowej pomocy poprzez:
  1. a.Skierowanie załogi interwencyjnej celem objęcia ochroną do czasu przybycia zespołu ochronno-negocjacyjnego.
  2. b.Podjęcie negocjacji w imieniu rodziny natychmiast po nawiązaniu kontaktu ze strony porywaczy/szantażystów.
  3. c.Przybycie zespołu ochronno-negocjacyjnego do klienta i objęcie ochroną osobistą osób wymienionych w umowie (członków rodziny) w czasie najpóźniej do 8 godzin po zgłoszeniu o dokonaniu porwania lub skierowaniu szantażu albo groźby karalnej.

 

Adresaci oferty

 Bezpieczna Rodzina jest produktem dla rodzin, których status majątkowy czyni z nich potencjalny cel dla porywaczy i/lub szantażystów, a jednocześnie nie pozwala im na wynajęcie stałej profesjonalnej ochrony osobistej, a nawet jeżeli pozwala, to rodzina nie chce (z różnych powodów) otaczać się taką ochroną. W praktyce są to rodziny o majątku od około miliona PLN wzwyż.

 

 Kto jest celem porwań dla okupu, wymuszeń

a także gróźb karalnych w Polsce?

 Członkowie rodzin, których status majątkowy pozwala – w ocenie porywaczy (szantażystów) – na zapłacenie okupu (haraczu) w wysokości od kilkudziesięciu tysięcy nawet do kilku milionów PLN.

  

Podejście do problemu

 Punktem wyjścia w konstruowaniu oferowanego produktu była gruntowna analiza zarówno porwania dla okupu oraz próby dokonania wymuszenia jako zjawisk, jak również rzeczywistych przypadków znanych porwań a także wielu przykładów prób wymuszeń, jakie miały miejsce w Polsce na przestrzeni ostatnich lat.

 

Po co negocjator?

        Obecność negocjatora w rzeczywistości znacznie zwiększa szanse na pomyślne doprowadzenie sprawy do końca i uwolnienie porwanej osoby bez uszczerbku na zdrowiu.

       Obecność negocjatora zwiększa komfort psychiczny rodziny, ponieważ daje poczucie, że prowadzone negocjacje są najlepszym sposobem na uwolnienie porwanej osoby.

 Po co ochrona?

        U rodziny, która dotknięta została porwaniem lub próbą wymuszenia haraczu, następuje nagłe załamanie się poczucia bezpieczeństwa. Obecność profesjonalnego zespołu i objęcie ochroną zaatakowanej rodziny pomaga zapoczątkować proces odbudowy poczucia bezpieczeństwa i pozwala skupić się na dwóch kwestiach:

- oczywistej, jaką jest zrobienie wszystkiego w celu doprowadzenia do zwolnienia uprowadzonego,

- najczęściej prawie całkowicie w takiej sytuacji pomijanej – kontynuowanie prowadzonego biznesu, który jest przecież podstawą egzystencji rodziny.

       Porywacze i szantażyści stosują niekiedy różne formy zastraszania rodziny (groźby, niszczenie mienia itp.) w celu przyspieszenia negocjacji.

       Zdarzają się porwania, kiedy sprawcy po jakimś czasie porywają kolejną osobę z rodziny.

- jak rodzina szybko godzi się na zapłacenie okupu w żądanej wysokości – porwanie kolejnej osoby z rodziny podwaja stawkę – jak chcą dać np. pół miliona za jedno dziecko, to za dwoje dadzą milion,

- kiedy dochodzi do impasu w negocjacjach, najczęściej z powodu trudności z zebraniem takiej ilości gotówki w krótkim czasie, porwanie kolejnej osoby ma na celu pokazanie, że porywacze nie żartują.

       Zdarzają się porwania, kiedy szantażyści chcą w ten sposób przyspieszyć wypłacenie żądanego haraczu i/lub uczynić swoje groźby bardziej prawdopodobnymi w oczach zaatakowanej rodziny.

       Elementem szantażu lub groźby może być wysłanie do rodziny niebezpiecznej przesyłki będącej urządzeniem wybuchowym albo zawierającej niebezpieczne dla życia substancje chemiczne lub biologiczne. Członkowie zespołu ochronno-negocjacyjnego umieją rozpoznawać przesyłki potencjalnie niebezpieczne a także wiedzą jak postępować w obliczu takiego zagrożenia.

       Przestępstwo szantażu lub kierowania gróźb karalnych jest mniej groźne niż porwanie, ponieważ szantaż lub groźba oddziałuje wyłącznie w sferze psyki dotkniętych nim osób i stanowi tylko potencjalne zagrożenie, które może, ale też nie musi się zmaterializować. Porwanie natomiast jest atakiem fizycznym i stanowi realne (już zmaterializowane) zagrożenie.

      Jednakże, obecność profesjonalnego zespołu i objęcie ochroną zaatakowanej rodziny zmniejsza poczucie zagrożenia i pozwala skupić się na innych istotnych kwestiach.

 

 

Aktualności

 • Rekomendujemy studia podyplomowe z zakresu audytu wewnętrznego!

  2017-09-28 11:23:33

 • Bezpieczeństwo obiektów handlowych oraz zarządzanie systemami zabezpieczenia tych obiektów

  2017-08-09 08:28:08

  Instytutu Analizy Ryzyka z przyjemnością proponuje Państwu przeprowadzenie szkolenia dla wskazanej grupy odbiorców tj. dla pracowników i kierowników obiektów handlowych.  Czas trwania: 75 minut Zagadnienia: L.p. Opis zagadnienia Czas 1. Zagrożenia dla obiektów handlowych: -      zagrożenia zewnętrzne, -      zagrożenia wewnętrzne, -      statystyki zdarzeń (rodzaje, liczby, tendencje)   15’ 2. „Polityka bezpieczeństwa” – jako podstawa systemu bezpieczeństwa firmy/obiektu(obiektów) 15’ 3. Systemy i procedury...

 • Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej

  2017-07-14 12:56:24

  Instytut Analizy Ryzyka Sp. z o.o. w Rzeszowie, w pełnym zakresie realizuje zadania związane z prowadzeniem specjalistycznych szkoleń i kursów z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Szkolenie skierowane jest dla osób pragnących poznać tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na podstawie najnowszych wytycznych. Szkolenie składa się z 10 godzin zegarowych oraz rozłożone jest w cykl trzech spotkań, na których poruszane będą poszczególne zagadnienia. Zajęcia podzielone są na część...

CZYM JEST IAR?

Instytut Analizy Ryzyka Sp. z o.o. – jest profesjonalną firmą realizującą zadania zlecone w zakresie:
- wykonywania audytu bezpieczeństwa przedsiębiorstw i innych obiektów,
- usług detektywistycznych,
- obrotu materiałami, środkami i technologiami o przeznaczeniu wojskowym i policyjnym, ochrony - osób i mienia
- działalności szkoleniowej.


        Swoją skuteczność Instytut zawdzięcza wysokiej klasy specjalistom, posiadającym doświadczenie zdobyte w wielu instytucjach państwowych oraz firmach prywatnych.

      Głównym obszarem działań Instytutu, ze względu na jego lokalizację oraz dobrą znajomość terenu, jest głównie Polska Południowa – Wschodnia, ze szczególnym uwzględnieniem rejonu Podkarpacia, co nie wyklucza prowadzenia działalności na terenie całego kraju. Instytut aspiruje do roli lidera w swoim zakresie działania, w tej części Polski.

 

Dowiedz się więcej...

Nasi partnerzy